Mail Bilgi Sistemi

Kampanyalardan ve yeniliklerden haber almak için lütfen e-mail adresinizi ekleyin!


İsim:

E-posta yaz:

İstersen Paylaş

Erdal Erdoğan ( Biyografi )
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfEn iyi 
Biyografi - Biyografi
Administrator tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 23 Ocak 2010 00:00
Hits smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
Sample ImageErdal Erdoğan, 16 Ocak 1968 Yılında Malatya da doğdu.  İlkokul ve Ortaokul 2`ye kadar öğrenimini Türkiye`de, Almanca Hazırlık Okulu ve Lisesini(Gesamtschule), Üniversite Hazırlık Okulunu (Albert- Einstein- Colleg 'Abitur'), Alman Teknik Okulunu - İnformasyon- ve Telekommunikasyon- Sistemleri- Elektronikleri (Devlet Onaylı Bilgisayar Uzmanı), olarak Almanya` da başarıyla tamamladı. Uzun zamandır Yurt dışında Almanya' nın Berlin Kentinde yaşamakta. Çocukluğundan beri Müzikle ilgilenmekte.
Erdal Erdoğan' ın müzik ve sahne hayatı 1983 yılında Berlin de başladı. Düğün Salonlarında ve Müzikli Mekanlarda ek iş, uğraş olarak (Gazino, Taverna, Bar gibi yerlerde) Müzisyen ve Solist olarak çeşitli Gruplarla birlikte ve Yanlız olarak Müzik çalışmaları devam ediyor. Tarzı Popüler Müzik (Halk, Sanat, Pop,  Arabesk, Fantezi, Güncel ve gündemde ne varsa). Zengin bir reperatuara sahip. Çalabildiği enstrümanlar: Org, Ney, Saz, Gitar, Keman ve Ritm Aletleri. Kendine ait söz ve besteleride var.
Berlin'e gelen çok Türk Sanatçıları ile aynı Kadroda çalıştı. Değerli Üstad  Mustafa Sayan Beyle uzun zaman beraber sahne paylaştı. Kendisinden çok değerli bilgi ve tecrübe kazandı. 2007 yılının başlarında değerli Üstad Yılmaz Tatlıses Hocayla tanışma fırsatı buldu ve halen kendisiyle çalışmakta. Çıkaracağı albüm için gerek reperatuar gerekse stüdyo aşamasında Yılmaz Tatlıses Hoca' dan  destek alacağı için kendini çok şanslı adlediyor. Albüm Allahın izni ile bu  yılın sonunda müzik severlerle buluşacak.

Son Güncelleme: Çarşamba, 27 Ocak 2010 15:10